Polityka prywatności + Regulamin

ikona email.Projektowanie i wdrażanie stron/sklepów www.

Profesjonalne usługi marketingowe od A do Z. Doradztwo e-commerce, audyty istniejących portali internetowych.

Projektowanie i wdrażanie stron/sklepów www

Projektowanie stron www, sklepów www Opolskie

Projektowanie stron www Strzelce Opolskie

Strony www  Opolskie

Projektowanie sklepów www  Opolskie

1)Domena – czyli adres, pod jakim będzie dostępna Twoja strona internetowa. Im krótszy i prostszy, tym lepiej, gdyż łatwiej taki adres zapamiętać i szybciej wpisać na ekran naszych urządzeń w wyszukiwarkach, nie musi on być także taki sam jak nazwa naszej Firmy (dobrym przykładem jest tutaj domena portalu informacyjnego Wirtualnej Polski – gdzie został użyty skrót od dwóch członów jej nazwy, adres wp.pl zna chyba każdy, jest szybki, łatwy do zapamiętania i krótki). Każda domena ma swojej rozszerzenie, jeżeli chcemy sprzedawać usługi w naszym kraju, powinniśmy wybrać rozszerzenie ".pl", jeżeli myślimy o rynku globalnym dobrym wyborem, jest rozszerzenie ".com". Gdzie kupić domenę ? - w firmach, które zajmują się ich sprzedażą jak np. Home.pl, Nazwa.pl.

2)Hosting – czyli kawałek wolnego miejsca na serwerze, który wykorzystamy do publikacji naszej strony. Najważniejszymi cechami dobrego hostingu jest jego szybkość, stabilność oraz bezpieczeństwo. Na polskim rynku stale wzrasta liczba dostawców serwerów, mamy naprawdę duże pole wyboru jednak najczęściej będziemy korzystać z serwera współdzielonego, ze względu na jego cenę oraz łatwość konfiguracji i zakupu.

3)Kod źródłowy – jest to szereg znaków, które opisują dokładnie jak strona ma wyglądać na ekranach naszych komputerów. Obecnie standardem jest korzystanie z systemów zarządzania treścią zwanych systemami CMS, dzięki którymi zwykły użytkownik w dobrze skonfigurowanej stronie sam będzie mógł zmieniać w niej treści oraz wygląd strony przy pomocy osoby, która taką stronę dla niego przygotowała.

 

Dodatkowym elementem do funkcjonowania strony www jest tak zwany Certyfikat Bezpieczeństwa SSL – oczywiście jest to element dodatkowy, gdyż i bez niego strona będzie nam się wyświetlała. Jednak z roku na rok, Google coraz bardziej wymusza na właścicielach stron posiadanie takiego certyfikatu (widoczna ikona kłódki przy pasku adresowym w przeglądarkach), bez niej strona uważana jest jako niebezpieczna i jeżeli w przypadku zwykłej strony wizytówkowej nie jest to aż tak istotne o tyle przy zakładaniu sklepu internetowego, ma to bardzo duże znaczenie przy pozycjonowaniu strony oraz bezpieczeństwie danych zbieranych przez naszą stronę.

 

Jeżeli myślicie o założeniu własnej strony www Branet Solution wykona, i wdroży za Was wszystkie elementy potrzebne do założenia strony. Zakupimy dla Was Domenę internetową, zapewnimy szybki, stabilny Hosting, zaprojektujemy intuicyjny panel CMS, dzięki któremu sami będziecie mogli w wygodny sposób zmieniać treści strony, oraz wdrożymy w pełni darmowy Certyfikat SSL – dzięki któremu zyskacie opinie bezpiecznej strony w przeglądarkach internetowych.

Branet Solution – "Twój Biznes Nasze Wsparcie"

 Projektowanie i wdrażanie stron www, możemy podzielić na kilka etapów. Samo projektowanie (kodowanie) strony to tak naprawdę element drugiego etapu. Jakie więc działania musimy wykonać jako pierwsze przy tworzeniu naszej wizytówki internetowej ? O tym właśnie dowiecie się, czytając nasz dzisiejszy wpis na blogu firmowym.

 

By każda strona internetowa funkcjonowała, powinna posiadać tak naprawdę 3 elementy główne oraz jeden dodatkowy. Elementami głównymi, każdej strony www to: domena, hosting oraz jej kod źródłowy. Elementem dodatkowym jest istnienie jej Certyfikatu Bezpieczeństwa SSL.

 

Podstawowe elementy potrzebne przy zakładaniu własnej strony internetowej.

15 lutego 2021
Logo BranetSolution z nazwą firmy.Projektowanie i wdrażanie stron/sklepów www